United Kargo , COVID-19 salgını sırasında acilen ihtiyaç duyulan mallarin en çok ihtiyaç duyulan yerlere ulaşmasinda ve küresel tedarik zincirlerinin istikrarlı tutulmasında hayati bir rol oynadı. Bu yüzden ABD’den Asya, Avustralya, Avrupa, Hindistan, Latin Amerika ve Orta Doğu’ya mevcut hizmetlere ek olarak, havayolu artık Dublin, Paris, Roma, Santiago ve Zürih gibi önemli uluslararası pazarlara yalnızca kargo seferleri sunuyor. Bu yeni rotalar, navlun müşterilerini birbirine bağlayacak ve ucak kargo ağını daha da genişletecek – örneğin Avrupa’daki büyük ilaç merkezlerini ve Latin Amerika’daki bozulabilir pazarları birbirine bağlayacak.
United Cargo başkanı Jan Krems “Ucak kargo her zamankinden daha önemli olmaya devam ediyor” diyor. “Bu ağ genişletmesi, müşterilerimizin ticareti kolaylaştırmaya ve küresel ekonomik kalkınma ve toparlanmaya katkıda bulunmasına yardımcı oluyor. Küresel ekonomileri destekleyecek kritik malların gönderilmesini sağlayan, yalnızca kargoya yönelik uçuş programımızı seferber etmekten dolayı ekibimizle gurur duyuyorum. ”
Havayolu sirketi 19 Mart’ta başladığı programından bu gune kadar 2.400’den fazla kargo uçuşunu tamamladı ve 150 bin ton üzerinde kargo taşıdı.