Skip to Content

Blog & Haberler

Pegasus Havayolları Londra-Tel Aviv hizmetlerini yeniden başlattı

Türk havayolu sirketi Pegasus Havayolları, koronavirüs salgını nedeniyle uçuşların geçici olarak askıya alınmasının ardından Tel Aviv’e ucak kargo ve yolcu tasima işletmesi faaliyetlerine yeniden başladı.

0 Continue Reading →

THY Temmuz ayi yurtici ve yurtdisi ucus programini guncelledi

Gokyuzundeki bayrak tasiciyi havayolumuz Türk Hava Yolları, Temmuz ayında yapacağı uçuşlarla ilgili güncelleme yaptı.

0 Continue Reading →

KONTEYNER OLCULERI

Uzunluk 5,897 mm 19 ft 4.17 in
Genişlik 2,348 mm 7 ft 8.44 in
Yükseklik 2,390 mm 7 ft 9.90 in
Kapı Açılışı
Genişlik 2,336 mm 7 ft 8.01 in

0 Continue Reading →

Emirates SkyCargo A380 ler ile yuk tasima operasyonlarına devam ediyor

Emirates SkyCargo, 15 Temmuz’dan itibaren Londra Heathrow ve Paris’e yolcu hizmetlerinin yeniden başlamasıyla Airbus A380 ler ile ucak kargo tasima operasyonlarına yeniden basladi.

Emirates SkyCargo’ nun Manchester ve Londra Heathrow’a gidiş-dönüş uçuşlarının yeniden başlamasını ile bu operasyon daha da gelisti.

Buna ek olarak Emirates SkyCargo, Dakka’ya (24 Haziran’dan itibaren) ve Münih’e (15 Temmuz’dan itibaren) Boeing 777-300ER uçağı kullanarak yolcu uçuşlarına (ve böylece SkyCargo ile ucak kargo tasima operasyonlarına) başlayacağını duyurdu.

Emirates SkyCargo’ nun ucak kargo tasima ağı şu anda amiral gemisi Dubai merkezi ile Asya Pasifik, Körfez, Avrupa ve Amerika arasında 40 şehre hizmet veriyor.

Qatar Airways Cargo bu haftanın başlarında, koronavirüs pandemisinin havacılık sektöründe yol açtığı bozulmadan kurtulmaya yönelik adımlar attığından, pek çok noktaya yolcu hizmetlerinin yeniden başlamasıyla yolcu ucaklari ile ucak kargo tasima operasyonlarını geliştirdiğini bildirmisti.

Kaynak : KargoEvi

0 Continue Reading →

Istanbul Havalimaninin 3 ncu pisti acildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katilimiyla Istanbul Havalimanindaki ucuncu pist, devlet konukevi ve havalimani camisinin acilisi yapildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ nun da katıldığı törende Türk Hava Yolları’na ait TK1453, TK 1923 ve TK2023 sefer nolu 3 yolcu ucagi aynı anda kalkış yaptı.

0 0 Continue Reading →

United Kargo Sadece Kritik Urunleri Tasiyor

United Kargo , COVID-19 salgını sırasında acilen ihtiyaç duyulan mallarin en çok ihtiyaç duyulan yerlere ulaşmasinda ve küresel tedarik zincirlerinin istikrarlı tutulmasında hayati bir rol oynadı. Bu yüzden ABD’den Asya, Avustralya, Avrupa, Hindistan, Latin Amerika ve Orta Doğu’ya mevcut hizmetlere ek olarak, havayolu artık Dublin, Paris, Roma, Santiago ve Zürih gibi

0 1 Continue Reading →

Dubai Kargo

Dubai kargo & kurye hizmetleri, bölgede uzmanlaşmış Dubai kargo firmaları ile yapılmalıdır. Dubai ‘ye kargo göndereceğini beyan eden firmaların birçoğu bölge ve mevzuatlar hakkında yetersiz olup, Dubai nakliyelerinde sorunlarla karşılaşabilir  ve aldığınız Dubai taşımacılık hizmetinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

0 Continue Reading →

ORTADOĞUNUN TAŞIMA MERKEZİ : DUBAİ – Dubai Deniz Kargo & Hava Kargo

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yedi emirlikten oluşmaktadır ve Ortadoğu’nun tarihsel gelişimi içerisinde daima doğu-batı ticaret yolu üzerinde bulunmuştur. Dubai Emirliği, Basra Körfezi kıyısında yer almaktadır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin göz bebeğidir.

Dubai, coğrafi olarak Suudi Arabistan, Umman, Katar, Kuveyt, Bahreyn, İran ve Irak gibi ülkelerle yakın komşudur. Körfez bölgesinde bulunan çevre ülkeler doğal kaynaklar, özellikle petrol ürünleri bakımından oldukça zengindir ve kişi başına düşen milli gelir rakamları oldukça yüksektir. Bu durum ticarete ve beraberinde eşya hareketine, kısaca lojistiğe yansımaktadır. Dubai, bölgenin ideal depolama, dağıtım, taşıma ve endüstri bölgesidir.

0 Continue Reading →

UPS Kargo, ilaç ağıni genisletecegini duyurdu

UPS Kargonun ilaç ve yaşam bilimleri bölümü olan UPS Healthcare, Şangay’dak dizayn ettigi yeni bir tesis ile koronavirüs ve diger salgin ve hastalik ilaclari  ile ilgili, dağıtım alanı da dahil olmak üzere önemli küresel pazarlarda depo ve dağıtım ağını genişletmeyi planliyor.

0 0 Continue Reading →

DHL Express, Hong Kong’dan İngiltere’ye doğrudan kargo rotası başlattı

DHL Express; tıbbi, endüstriyel ve tüketim mallarına yönelik artan talebe yanıt olarak Hong Kong’dan İngiltere’ye yeni bir hizmet başlattı.

100 tona kadar taşıma kapasitesine sahip bir Boeing 747-8 kargo ucaginin kullanilacagi yeni haftalık servis, Çin bölgesi ile İngiltere’nin East Midlands Havaalanı arasındaki rotayi kullanacak.

0 0 Continue Reading →
Sohbeti baslat
Hosgeldiniz.
Sizlere nasil yardimci olabiliriz?