Ingiltere Menseili havayolu sirketi IAG Cargo yolcu tasimasi icin kullanilan ucak tiplerini kargo tasimasi icin modifiye ederek yeni bir duzenlemeye gitti. 
Havayolu sirketi şu anda Yunanistan Atina, Hindistan Bangalore, Delhi ve Amerika Birlesik Devletleri Seattle’a çift yönlü seferleri düzenlediğini açıkladı.
IAG Cargo, Covid-19 seyahat kısıtlamaları nedeniyle yerde bekleyen bazı yolcu uçaklarını kargo kiralama operasyonları için kullanılabilir hale getirdi.
Son aylarda, IAG Cargo, sınırlı yolcu seyahatinin bir sonucu olarak meydana gelen kapasite eksikliğini kapatmaya yardımcı olmak için ucak kargo operasyonlarını hızlandırdı.
22 Mart ve 26 Nisan tarihleri ​​arasında IAG Cargo, yolcuların geniş gövdeli uçaklarının bulunduğu uzun mesafeli rotalarda yaklaşık 350 ek kargoya özel uçuş gerçekleştirdi.
Uçuş programı güncellemesinden önce IAG Cargo, Birleşik Krallık Hükümeti ile ortaklaşa yolcu uçağı kullanarak Çin’den İngiltere’ye haftada 21 uçuş gerçekleştirdi.
Çin’deki İngiliz Büyükelçiliği, Çin’den tıbbi malzeme temin etmek ve İngiltere’nin her yanındaki NHS hastanelerine teslim etmek için Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalıştı.
Şangay ve Pekin’den kalkan uçuşlar, KKD ve vantilatörler de dahil olmak üzere 770 tona kadar kargoyu muhafazada ve mümkünse kabinde taşıdı.