DHL Express; tıbbi, endüstriyel ve tüketim mallarına yönelik artan talebe yanıt olarak Hong Kong’dan İngiltere’ye yeni bir hizmet başlattı.
100 tona kadar taşıma kapasitesine sahip bir Boeing 747-8 kargo ucaginin kullanilacagi yeni haftalık servis, Çin bölgesi ile İngiltere’nin East Midlands Havaalanı arasındaki rotayi kullanacak.
DHL Express İngiltere ve İrlanda CEO’su Ian Wilson şunları söyledi: “Dünyanın birçok ülkesindeki kilitlenmeler kolaylaşmaya başladığında, Asya’dan gelen mallara olan talepte sürekli bir artış görüyoruz. -Teknoloji, medikal ve endüstriyel ürünler gibi kritik ürünler. Buna doğrudan bir yanıt olarak ve müşterilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmemizi sağlamak için ağa devam eden adaptasyonlarımızın bir parçası olarak East Midlands Havalimanı’na çalışan bu yeni direkt rotayı tanıttık. ”
East Midlands Havaalanı genel müdürü Karen Smart şunları ekledi: “DHL’in East Midlands Havaalanı operasyonuna devam eden yatırımını memnuniyetle karşılıyoruz. Şu anda Çin’den İngiltere’ye tek doğrudan kargo uçuşunun İngiltere’nin en büyük özel hava kargo operasyonuna ev sahipliği yapan East Midlands Havalimanı’na gelmesi uygun.
“Bu yeni rota, havaalanının zaman açısından kritik önem taşıyan mallar için küresel bir merkez ve dünya ticaretinin kolaylaştırıcısı olarak hayati rolünün bir başka kanıtı. İngiltere’nin stratejik olarak en önemli altyapı varlıklarından biri olan East Midlands Havaalanı, ülkelerin Covid-19’u takiben normallesme yollarını fayda sagladigi, önümüzdeki yıllarda İngiltere’nin ekonomik potansiyelinin kilidini açmak ve üretim ve ihracatı yeniden başlatmak ve kademeli adımları desteklemek için iyi bir konuma sahip. ”